Päätetään juhlavuotemme yhdessä ja yhteisöllisesti: Kokoonnumme kello 12 Haltian parkkipaikalla, josta taivallamme lyhtykulkueena Karjakaivolle. Ota siis mukaan kynttilälyhty, myrskylyhty tai muu valaisin. Valoa ei ehkä tarvita vielä mennessä, mutta päivän hämärtyessä Karjakaivolla ja paluumatkalla on mukavaa valaista ympäristöä monin lyhdyin.
Perillä odottaa lämmintä juomaa ja piristävää juomaa sekä maistuvaa vatsan täytettä, pientä ohjelmaa, ja kun Karjakaivolla ollaan, sauna.
Jotta kaikkea tätä voidaan tarjota kaikille saapuville, tapahtumaan ilmoittaudutaan Taina Tervahartialalle, taina.tervahartiala(at)gmail.com, viimeistään tapaninpäivänä 26.12. Oma kuksa, lautanen ja lusikka olisivat kiva juttu, ja jos saunoa aiot, niin saunomiseen sopiva varustus.
Tästäkään tapahtumasta ei kannata jäädä pois, sillä vain kerran 50 vuodessa
voidaan päättää tällainen juhlavuosi!